KOKORY oficiální stránky obce

KOKORY-100 SOKOLA
SOUČASNÝ SOKOL KOKORY


Do jubilejních oslav vstupuje Tělocvičná jednota Sokol Kokory s více než 250 členy, s aktivním a úspěšným oddílem národní házené, se cvičením žen, rekreační odbíjenou a tenisem a s výraznou kulturní a společenskou činností. Od roku 2001 je jednota řádným členem České obce sokolské.

Obou výročí "100 let Sokola Kokory" a "80 let národní házené v Kokorách" bylo vzpomenuto na společné slavnostní schůzi 22.11.2003 v sále sokolovny vybudovaném v 70.letech minulého století. Součástí oslav bylo i uspořádání mistrovství republiky dorostenek, připravena byla výstava fotografií a sportovních trofejí, klavírní koncert manželů Ardaševových 14.12.2003, vydání publikací k jubileu a další akce.Jednota i oddíl vyznamenají své věrné a zasloužilé členy, funkcionáře a reprezentanty, jejichž dobrovolné obětavé práce bude jistě potřeba i do dalších let.

Tělocvičná jednota Sokol Kokory je dnes nejsilnějším občanským sdružením neziskových organizací v Kokorách a dokladem nezbytnosti, významu, kontinuity a tradic zájmové spolkové činnosti.